Mehis Tulk

SAARTE HÄÄL, 19. aprill 2023

Kuressaare teater toob suvel lauale ‘Külma supi’

Suvetüki autor ja lavastaja Aarne Mägi nimetab näitemängu puhtaks meelelahutuseks, mis tragikomöödia vormis räägib inimestevahelistest suhetest.

​Sel suvel tuleb teatrisõpradel Kuressaare teatri suvelavastuse “Külm supp” vaatamiseks võtta suund Saaremaa keskpaika Jursi külla. Seal tegutseva Lause puhketalu õuel hakkavad juulikuu lõpus hargnema sündmused, mis panevad proovile nii inimesed kui ka nendevahelised suhted.

Möödunud nädalal käis teatrirahvas mängupaika üle vaatamas ja plaani pidamas, kuidas etendused kõige paremal moel vaatajateni tuua. Lavastaja Aarne Mägi sai Jursi sõidust mitmeid uusi ideid.

Näidendi proovid algavad juba paari nädala pärast. Tüki enda kohta ütles autor, et tegu on meelelahutusega tragikomöödia vormis. “Pere saab pühade ajal kokku. Mida harvemini kohtutakse, seda suurem on rõõm, aga seda kergemini on lõkkele löömas probleemsed olukorrad ja suhted, millest mõned ei ole just kõige meeldivamad,” lausus Mägi.

Lavastuse kunstilise kujunduse teeb Karmo Mende, muusika kirjutab Martin Aulis ja liikumise seab Aare Rander. Mängivad Lii Tedre, Piret Rauk, Lee Trei, Arvi Mägi, Tanel Ting ja Jürgen Gansen.

“Külm supp” esietendub 27. juulil ja kokku mängitakse tükki 11 korda.