“Salongiõhtu pealinnast eemal” on meeldiv võimalus veeta romantiline õhtu, juua klaas veini, kuulata saksofonimuusikat ja elada kaasa Lermontovi kirglikele tegelastele.
“Tambovi laekuriemand” jutustab armastusest, võidetud ja kaotatud rikkusest ning aust. Lugu on Lermontovi üks esimestest pikematest poeemidest, mis avaldati esmakordselt 1838 ajakirjas Sovremennik (ajakiri, mille välja andmist alustas Pushkin).
Lermontov (1814-1841) tõusis omal maal tähelepanu keskmesse pärast luuletuse “Poeedi surm” avaldamist mitteametlikes väljaannetes. “Poeedi surm” seostas Tsaarivalitsust Pushkini hukkumisega duellil. Varsti pärast seda saadeti Lermontov Kaukaasia rindele, kus ta oma julgusega kaaslaste lugupidamise võitis.
Eestlastele on Lermontov tuntud põhiliselt luuletuse “Puri” ja raamatu “Meie aja kangelane” järgi.
- Autor:
Mihhail Lermontov
- Dramatiseerijad:
Alice Kirsipuu, Eha Sõelsepp, Vahur Keller
- Lavastaja:
Vahur Keller
- Kunstnik:
Alice Kirsipuu
- Valguskujundaja:
Ahto Matt
- Laval:
Alice Kirsipuu ja Eha Sõelsepp
Esietendus 21. juulil 2005 Kuressaare Linnateatri sinises saalis.

21. juulil esietendus Kuressaare Linnateatris romantiline monotükk või ehk täpsemalt väljendudes siiski duo, mille üheks osapooleks saksofon. Tegijad ise on oma etteaste nimetanud „Salongiõhtuks pealinnast eemal”, mis põhineb Mihhail Lermontovi poeemil „Tambovi laekuriemand”. Vihmane neljapäevaõhtu oli kella üheksaks teatrimajja päris paraja koguse publikumi toonud. Saali esialgu ei lastud, meeldiv ootuselevus muudkui kasvas ning pealegi kostis rõdukorruselt aegajalt kõrvu intrigeerivaid saksihelisid....