Aili Kokk

Õhtuleht, 10. jaanuar 2000

Pildikesi meie rannarahva elust-olust

Kuressaare linnateater tegi avalöögi omamaa mehega Albert Uustulndi teosega. Tema romaanisarja “Tuulte tallermaa” põhjal on saarlaste uue teatri jaoks lavatüki kokku kirjutanud teine meretagune mees, vilsandlane Juhan Saar.

Peaosalist Taavit mängib Elmar Trink Endlast. Tema naist Eevat mängivad kaks Saaremaa päritolu näitlejannat: Angelina Semjonova Tallinnast ja Kiiri Tamm Viljandist. Kaasa teevad Heino Torga Tallinnast, Peeter Jürgens Viljandist ja Andres Tabun, kes on Viljandist Kuressaarde kolinud. Lavastuses mängib kaasa suur hulk Saaremaa rahvateatri näitlejaid.

“Tulemus on see, et lavalaudadele on jõudnud üks ilus ansamblilugu, kus harrastus- ja professionaalsete näitlejate vahel mitte mingisugust erinevust märgata ei ole,” arvab Uibo.

Seni on “Tuulte tallermaad” Kuressaare linnateatris mängitud täismajale. Kuid teatrijuhi sõnul on uue teatri ja tema lavastuste vastu huvi tuntud ka juba mandril.

Kuna aga tegu on siiski meretaguse teatriga, mis tahestahtmata sõltub suuresti praamigraafikust (viimane praam väljub talvel Kuivastust juba kell 21), siis peab teatrisõber mandrilt jääma saarele öömajale.