Tiiu Talvist

MEIE MAA, 01. november 2000

Linnateatri avaetendus viimast korda laval
Kuressaare linnateatri esimene etendus “Tuulte tallermaa” tuuakse sel neljapäeval viimast korda lavale, ühtlasi tähistab teater selle õhtuga Albert Uustulndi 75. sünniaastapäeva.

Möödunud aasta 9. detsembril teatri avaetendusena publiku ette jõudnud “Tuulte tallermaa” on praeguseks laval käinud 22 korda ning linnateatri direktori Väino Uibo sõnul on lavastust saatnud mõneti üllatuslik publikumenu. “Selle tüki saladuseks võib olla see, et ta on kohaliku autori kirjutatud. Ta on Saaremaa-teemaline, samas aga väga üldinimlik lavastus. Muidugi on see ka ajalooline etendus, kuna sellega avati meie maja,” märkis ta.

“Tuulte tallermaa” viimane etendus pühendatakse näidendi aluseks oleva romaani autori Albert Uustulndi 75. sünniaastapäevale ning enne etenduse algust meenutab Saaremaa rahvale lähedast kirjameest ning tema loomingut kirjanik Jüri Tuulik.

Rahaprobleemides vaevleva teatri juht osutas, et “Tuulte tallermaa” plaanilisest repertuaarist maha võtmise tingis selle kõrge hind: iga etendus läheb teatrile maksma umbes 10 000 krooni. Päris unustusse Kuressaare teatri avalavastust tema sõnul siiski vajuda ei lasta: kui mõni mandrilt või saarelt pärit suurem kollektiiv “Tuulte tallermaa” konkreetselt enda jaoks tellib, võib ka muu publik seda taas vaadata.

Direktori sõnutsi pole ka võimatu, et kui teater leiab toetaja, võidakse “Tuulte tallermaaga” veel Viljandisse ning teistesse Eesti linnadesse külalisetendusi andma sõita. “Meil oleks väga vaja ennast näidata ja tutvustada ning sellest lavastusest on küllalt hästi näha, mis me oleme, missugune on meie suund ja tase. Siit on ka näha, kui head on meie kohalikud näitlejad ja kohalik kirjanik,” lausus ta.