Mehis Tulk

SAARTE HÄÄL, 03. september 2023

Kuressaare teater toob algaval hooajal lavale neli uuslavastust

Kuressaare teater alustab 16. septembril uue hooaega, mis kannab juubelihõngulist numbrit 25. Plaanis on neli uuslavastust ning rohkelt külalisetendusi.

Kuressaare teatri loomejuht Aarne Mägi ütles, et lisaks külalisetendustele saab hooaja alguses vaadata ka teatri enda repertuaaris olevaid lavastusi “Tähtede seis”, “Shakespeare’i kogutud teosed”, “Kadunud mets” ja “Sipsik”. 26. oktoobril esietendub aga uus algupärand “Unistus”, mille lavastab Tiit Palu.

“Uus tükk põhineb Ester Purje mälestustel ja käsitleb teatrit 1940. aastate lõpus, ajajärgus, mida on üldse vähe puudutatud,” sõnas Kuressaare teatri sihtasutuse juhatuse liige Piret Rauk. “Need on nii ägedad lood ja mul on tunne, et just selliste lugude pärast ma teatris olengi,” lisas ta.

Mägi märkis, et sel aastal on meil välja tulnud tervelt kolm algupärandit – “Tõll”, suvelavastus “Külm supp” ja nüüd siis “Unistus”. Aasta lõpus on lavale jõudmas neljaski algupärane tükk, lastelavastus tööpealkirjaga “Pluuto”, mille lavastab Markus Habakukk ja mis valmib Kuressaare teatri trupi ühisloominguna.

Sügisest hakkab teatris koosseisulise lavastajana tööle Kuressaarest pärit Sander Pukk, kes veel selle aasta lõpus või uue aasta alguses toob lavale ühe näitemängu ja lavastab ka tuleva aasta suvetüki, Carlo Goldoni komöödia “Kahe isanda teener”. “Ma arvan, et Sander, kes on end lavastajana tõestanud, toob meile natuke teistmoodi vaadet, mis tuleb tervele teatrile kasuks,” sõnas Mägi.

Muutustest trupis veel nii palju, et uuest hooajast ei ole palgal enam näitleja Lee Trei, kes siirdus tagasi Noorsooteatrisse.